Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Czujnik parkowania - jak wyłączyć automatyczne uruchami

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Czujnik parkowania - jak wyłączyć automatyczne uruchami

    Witam, Oczywiście najlepsze życzenia dla Pawła i Piotrka, moje imienimy sa w pierwszym terminie po urodzinach czyli 09.09 - w tamtym roku obchodzilismy je u Cezary70

  • #2
    [O2] Czujnik parkowania - jak wyłączyć automatyczne uruchami

    Może głupie pytanie, ale ani w instrukcji, ani na forum, ani w Googlach nie znalazłem odpowiedzi: w jaki sposób mogę wyłączyć automatyczne uruchamianie się parktronica w momencie wrzucania wstecznego biegu? Wolałbym go włączać samodzielnie tylko w razie potrzeby, a nie musieć wyłączać za każdym razem.

    Komentarz


    • #3
      automatycznego uruchamiania tylnego parktronika nie wyłączysz, bo nie masz go jak ręcznie włączyć, Sherlocku ;-) :P

      przedniego włączasz wyłącznie przyciskiem na konsoli środkowej (o ile mnie alzcheimer nie myli - z tego co pamiętam podczas zabawy RS-ką wyposażoną w przedniego parktronic-a, nie uruchamiał się on nigdy sam).
      Pozdrawiam, Robreg.
      ----
      furmanka.blogspot.com fan ;-)

      Komentarz


      • #4
        Gwoli ścisłości przedni włącza się jednocześnie z tylnym (także przez wrzucenie wstecznego), a oba można właczyć i wyłączyć przyciskiem.
        BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

        SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

        Komentarz


        • #5
          shado, wchoodzę pod stół i odszczekuję

          Faktycznie, w przypadku parktronic-a dwukierunkowego przycisk faktycznie włącza cały układ pomocy w parkowaniu, tak przód jak i tył (rewelacje pochodzące z instrukcji obsługi auta - ciąg dalszy mojego odszczekiwania).

          Jeśli ma się tylko tylnego parktronica, nie ma przycisku jego włączania i nie ma jak zrealizować funkcji ręcznego włączania układu. No ale ten scenariusz (parktronic bez bajeranckiego przycisku) występuje tylko w takich bieda wersjach jak moja Miętówka. ops: :cry: Coś z tym brakiem muszę zrobić...
          Pozdrawiam, Robreg.
          ----
          furmanka.blogspot.com fan ;-)

          Komentarz


          • #6
            Tak, wiem, że można je włączyć/wyłączyć przyciskiem. Czy jednak można ustawić (jeśli tak to gdzie tudzież jak) by po wrzuceniu wstecznego nie włączał się parktronic? Wolałbym go włączać samodzielnie w razie potrzeby.

            Komentarz


            • #7
              Jedyne co przychodzi mi do głowy to wykodowanie parktronica z bramki can - urządzenie musi przestać dostawać informacje o wrzucaniu wstecznego biegu. W takiej konfiguracji jest szansa, że zamilkna komunikaty na radiu (choć jest szansa ze działać będą - zależy pod którą magistrale can masz parktronic podpiety). sam bzyczek powinien działać poprawnie.

              Pojawia się jednak nieodparte pytanie po co, ale chyba nie ma sensu na nie odpowiadać :-)
              Pozdrawiam, Robreg.
              ----
              furmanka.blogspot.com fan ;-)

              Komentarz


              • #8
                aż tak kombinować nie chcę, myślałem, że jest na to jakiś normalny sposób.

                Komentarz


                • #9
                  Panowie, czy orientujecie się czy jest możliwość zmniejszenia zasięgu Parktronika?

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X